Agroturystyka – Odpoczynek jak u Babci

Podróżowanie z dzieckiem, to nie to samo co, samotne wojaże z plecakiem, w nastawieniu na zwiedzanie i przygodę. Dobrzy rodzice wiedzą, że zadowolone, bezpieczne dziecko na wakacjach jest gwarantem odpoczynku dla nich samych. Ważnymi kryteriami przy doborze miejsca na urlop z dzieckiem jest zapewnienie mu atrakcji, swobody i dobrego domowego jedzenia. Pytanie tylko, czy da się odtworzyć sielskie wakacje u babci z dzieciństwa?

Agroturystyka dla dzieci – strzał w dziesiątkę

Agroturystyka dla dzieci w ostatnich latach stała się bardzo atrakcyjną alternatywą dla wyjazdów hotelowych czy prywatnych kwater. Swojskie otoczenie nie oznacza spartańskich warunków, wytyczne standardu w licznych kategoriach  nadaje Polska Federacja Turystyki Wiejskiej.

Olbrzymim atutem agroturystyki dla dzieci jest możliwość spotkania w ośrodku samych rodzin z dziećmi, co staje się szansą na zawarcie prawdziwych przyjaźni i podobnym sposobie spędzania wolnego czasu. Dzięki otoczeniu pól uprawnych, ogrodów czy sadów gospodarstwa agroturystyczne często komponują ekologiczne posiłki pod gust dziecięcych klientów.

Krówki, kózki, kotki, kurki to nie wyliczanka z przedszkolnej książeczki, a obcowanie z przyrodą w najlepszym wydaniu. Las, bliskość pól, czy bezpiecznych płytkich zbiorników wodnych jest dla dzieci gwarancją swobodnej eksploracji i nauki  przez doświadczanie. Wiele gospodarstw agroturystycznych proponuje strefy relaksu na hamakach dla rodziców i zajęcia z poznawania z życia na wsi dla ich pociech.

Udostępnij: