Jaki płyn antybakteryjny wybrać?

Wiele osób z powodu epidemii koronawirusa w Polsce coraz częściej zadaje sobie pytanie – jaki płyn antybakteryjny wybrać? Na rynku mamy wiele rodzajów takiego płynu, ale nie każdy będzie odpowiedni. Jeżeli zależy, aby płyn antybakteryjny był skuteczny, to musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego skład.

Skład dobrego płynu antybakteryjnego

Aby płyn antybakteryjny był skuteczny, musi zawierać odpowiednie substancje o działaniu antybakteryjnym. Jeżeli zależy nam na prawidłowej dezynfekcji rąk, to wybierzmy żel, który ma w składzie wysokie stężenie alkoholu, denatu czy etanolu. Najbardziej skuteczne stężenie wynosi od 60 do 70%.

Należy unikać płynów antybakteryjnych o podejrzanym składzie, gdyż takie żele mają dużo sztucznych związków chemicznych, które mogą nam jedynie zaszkodzić. Kierujmy się przy zakupie podstawowym składem w takich płynie antybakteryjnym.

Czy płyn antybakteryjny pomaga?

Płyn antybakteryjny o odpowiednim składzie zdecydowanie pomaga utrzymać odpowiednią higienę rąk. Po dezynfekcji rąk nie jest wymagane spłukanie cieczy wodą. Ręce można zdezynfekować też oczywiście po tradycyjnym umyciu rąk, aby mieć jeszcze większą pewność, że dłonie zostały uwolnione od zbędnych zarazków. Mycie rąk powinno trwać minimum 40-50 sekund, aby było skuteczne. Ręce należy umyć dokładnie, rozsmarowując płyn też m.in. w powierzchnie między palcami.

Udostępnij: