Reklamowe magnesy na lodówkę: korzyści i zalety

Znane wszystkim magnesy na lodówkę mogą pełnić nie tylko funkcję czysto dekoracyjną lub przypominać o dobrze spędzonych wakacjach. W rzeczywistości taka mała pamiątka jest skutecznym narzędziem reklamowym, które cieszy się dużą lojalnością potencjalnych klientów.

Magnesy reklamowe czyli jak zbudować skuteczną kampanię z wykorzystaniem magnesów na lodówkę

Doświadczony marketer powie Ci, że ludzie są bardziej skłonni zaufać nie reklamie zewnętrznej, ale tej, która znajduje się w ich domach. Potencjalny klient, który otrzymał ulotkę na ulicy, jest w 99,9% pewien, że wyrzuci ją do najbliższego kosza na śmieci. Widząc reklamę w Internecie – wystarczy zamknąć ją w telewizji – automatycznie przełącza się na inny kanał. A jeśli człowiek otrzyma magnesy reklamowe, to nawet jeśli zawierają one reklamę, prawie natychmiast powiesi go na lodówce. 

Magnesy reklamowe  to niedroga i nieograniczona reklama – taniej jest wydrukować dużą partię magnesów niż nakręcić film promocyjny, a ponadto magnesy pozostają w zasięgu wzroku przez długi czas, podczas gdy inne reklamy są ograniczone czasowo. Psychologiczne oddziaływanie na człowieka – podchodzi do lodówki, widzi Twój magnes i podświadomie tworzy skojarzenie z Twoją marką. A to już gwarantuje duże prawdopodobieństwo, że ludzie będą kupować towary lub korzystać z Twoich usług.

Udostępnij: