Cynkowanie Kraków

Cynkowanie Kraków –  obecnie jest to jedyna i uniwersalna metoda ochrony materiałów przed korozją. Elektrozwarstwianie, znane również jako elektrometalizacja, to proces pokrywania powierzchni metalem poprzez stopienie go za pomocą łuku elektrycznego. Ugotowany w plazmie metal jest natryskiwany strumieniem powietrza pod wysokim ciśnieniem na powierzchnię, która ma być metalizowana. Do metalizacji stosuje się cynk, aluminium, miedź, stal nierdzewną i inne metale topliwe, a także stopy tych metali. Metalizowane mogą być wszystkie powierzchnie materiałów, które nie ulegają stopieniu lub rozpadowi od natryskiwanego metalu. Może to obejmować natryskiwanie rzeźb miedzią, odnawianie części maszyn roboczych za pomocą specjalnych metali oraz metalizację powierzchni szklanych, ale najszerzej stosowaną metalizacją jest powłoka antykorozyjna.

Cynkowanie Kraków

Metaloplastyka jest bardziej opłacalna niż malowanie, jeżeli okres użytkowania wyrobu ma być dłuższy niż 15 lat. W Europie coraz częściej stosuje się metalizację do ochrony mostów i konstrukcji metalowych. Metalizację stosuje się na nadbudówkach statków i zewnętrznych powierzchniach zbiorników. Metalizacja elektroforetyczna jest stosowana w budowie mostów, zbiorników, statków, barier drogowych, hangarów itp.

Efekt elektroformowania cynku uzyskuje się dzięki ochronie katodowej metalu. Cynk, który ma ujemny potencjał elektrodowy, pełni funkcję anody, „poświęcając się” dla katody (metalu). W procesie utleniania powstają silne, trudne do rozłożenia substancje, które pokrywają całą chropowatą powierzchnię metalu. W rezultacie powierzchnia staje się odporna na wilgoć, a metal jest całkowicie niedostępny dla tlenu. Wyjątkowe właściwości anodowe cynku powstrzymują rozwój korozji na powierzchni metalu, nawet jeśli jest on uszkodzony mechanicznie. Proces korozji jest niszczony lub eliminowany w bezpośrednim miejscu uszkodzenia, tzn. wywoływany jest efekt analogiczny do procesu wypełniania porów, w którym uszkodzone mechanicznie obszary regenerują się same. Cynkowanie Kraków to najlepszy sposób na uniknięcie korozji.

Udostępnij: